top of page
 • Jak zjistím velikost prstýnku?
  Pokud prsteny nosíte: Pokud prsteny běžně nosíte, vyberte ten, který vám nejlépe padne. Obkreslete jeho vnitřek co nejpřesněji na papír a změřte výsledný průměr kružnice, která vám vznikla. Dle vzorečku o=πd, přičemž o je obvod a d je průměr vypočítejte obvod prstenu. Hodnotu převeďte na milimetry - tento výsledek se rovná velikosti vašeho prstenu. Příklad: obkreslený prstýnek má průměr 1,6cm. Výpočtem 3,14 x 1,6 dostaneme obvod 5,024 cm. Po zaokrouhlení a převodu na milimetry nám tak vyjde velikost 50. Pokud prsteny nenosíte: Obvod prstu si můžete snadno změřit i v případě, že ještě žádný prstýnek nevlastníte. Vždy však měřte prsty spíše ráno, kdy nejsou oteklé, a měření zopakujte alespoň 3 dny po sobě, aby byl výsledek co nejpřesnější. Pokud máte na ruce širší klouby, dejte si pozor, aby vám přes ně prstýnek prošel. V takovém případě doporučuji měřit velikost právě v oblasti kloubu. Neelastickým provázkem, mašlí nebo proužkem papíru obtočte prst kolem dokola - poměrně pevně, ale ne tak, aby se vám "zařezával". Výsledný obvod si ještě na prstu poznačte, a poté délku změřte. Tato délka v milimetrech je pak vaší velikostí. (53 mm = standardní velikost 53) Pokud se rozhodujete mezi 2 velikostmi, raději zvolte tu o číslo menší. Prstýnek lze totiž snáze zvětšit, než zmenšit. Pokud si i tak nevíte rady, stavte se po domluvě za mnou v ateliéru, nebo navštivte zlatnictví, kde vám rádi s výběrem velikosti poradí.
 • Z jakých materiálů jsou šperky vyrobeny?
  Šperky vyrábím především ze stříbra ryzosti 925/1000. Všechny mé šperky jsou opatřeny výrobní značkou a vlastním, případně státním puncem. Výrobní značka:
 • Produkt, který se mi líbí, je vyprodán. Lze si ho nechat vyrobit na zakázku?
  Některé produkty jsou pouze v jednom jediném originále. Pokud tomu tak je, tato informace je vždy uvedena v detailu produktu. V takovém případě totožný produkt na zakázku vyrobit nelze. Většinu produktů ale vyrobit na zakázku lze. Každý kus je však ručně modelovaný originál, takže se od sebe mohou dva produkty mírně lišit. V obou případech mě můžete kontaktovat a já vám poskytnu více informací.
 • Lze se domluvit na výrobě unikátního šperku?
  Ano! Ozvěte se mi se svým nápadem a uvidíme, co z toho vznikne. Vždy však prosím respektujte to, že mám jako tvůrce osobitý styl, nekopíruji již vzniklé práce mých kolegů a mám právo zakázku odmítnout.
 • Je možné nechat vyrobit některý z vašich šperků též ze zlata?
  Ano! Pokud máte zájem o zlatou variantu některého z mých šperků, a nenašli jste ji v nabídce e-shopu, dejte mi vědět. Šperk vám na zakázku ze zlata ráda vytvořím.
 • Jak dlouho trvá výroba na zakázku?
  Doba výroby se odvíjí od složitosti výroby daného šperku. U kousků z mé nabídky na eshopu se doba výroby pohybuje v rozmezí 3-4 týdnů, u unikátů, které vyrábím na míru (zásnubní a customized prsteny) může být samozřejmě delší, jelikož se do ní promítají i osobní schůzky se zákazníkem, výběr a nákup specifických drahých kamenů apod.
 • Jakým způsobem jsou šperky zabaleny?
  Všechny šperky balím do dárkové krabičky společně s informační kartičkou.
 • Jak pečovat o zakoupené šperky?
  Šperky doporučuji sundávat při mytí rukou či nádobí, při vstupu do bazénu či práci s chemikáliemi a na noc. Uchovávejte je v krabičce nebo tak, aby se pokud možno "netřely" s dalšími kousky. Stříbro je poměrně měkký materiál a tudíž by se při špatném zacházení mohlo poškrábat. Přirozenou vlastností stříbra je s postupem času jeho "černání". Takový šperk můžete vyčistit speciálním hadříkem, nebo roztokem k tomu určeným. Vždy se však ujistěte, že je roztok vhodný i v případě, že je šperk doplněn kameny či perlami. Pokud se vám zdá, že šperk potřebuje péči odborníka, kontaktujte mě.

FAQ

bottom of page